Melle : kindernevendienst rond verleidingen

het verhaal over de verleidingen in de woestijn werd voorgelezen uit de kinderbijbel  en nadien werd het thema verduidelijkt a.h.v. een casus die werd voorgesteld tijdens een toneeltje met twee handpoppen (engeltje/duiveltje):

Elk om beurt mocht een vrijwilliger op een stoel zitten en kreeg die een vraag voorgeschoven: wat als je 5 euro vindt op de speelplaats? Hoe ga jij naar school ( te voet, fiets, taxi mama)? Wat doe je als je groepjes moet maken sluit je de pestkop/ ambetanterik zelf uit of kom je er voor op?

De kinderen mochten hun hand opsteken wat ze zelf zouden doen, de vrijwilliger was geblinddoekt.

Na gekozen te hebben gaat de blinddoek af en helpen 2 poppenstemmetjes de vrijwilliger met kiezen: " ik zou het rap in mijn zak steken ,niemand heeft het gezien"; " ik zou het delen met mijn  vrienden en snoep kopen", " ik geef het aan de meester, ik zou ook niet graag iets verliezen,"...

En zo bij elke vraag; samen stilstaan bij onze innerlijke stemmetjes, net als Jezus in de woestijn.