Zegening paard en ruiter

Op zondag 18 oktober om 10 uur zegent diaken Luk Thomas eerst het Sint-Hubertusbrood, dat aan de paarden te eten wordt gegeven en daarna ook paarden en ruiters en andere aanwezige dieren, zoals honden aan de leiband.

Dat gebeurt tijdens de Sint-Hubertusviering, op de terreinen van de Gentse Rijvereniging (GRV) op de hoek van de Wellingstraat en de Kruisstraat in Heusden. Aan deze traditionele viering nemen dit jaar tal van ruitersverenigingen deel, ook zij die vorig jaar nog afzonderlijk een evenement organiseerden.

 

De viering is niet alleen bijzonder omwille van deze samenwerking, maar ook door het overlijden eerder dit jaar van Henri De Lathouwer, jarenlang de bezielende kracht van dit ruitergebeuren.

Na de zegening vertrekken de ruiters voor een tocht door de Heusdense natuur, langsheen een parcours dat voor elk niveau werd uitgestippeld: beginners, gevorder-den, jachtruiters en wandelruiters. De jachthoornkring Arenberg uit Leuven zal hen bij de start begeleid